Въпреки че имаше проблеми с нарушения, Александър Везенков изигра още един силен мач, като завърши с 16 точки за по-малко от 19 минути, а Олимпиакос разби градския съперник Панатинайкос със 101:73 в 30-ия кръг от Евролигата.

Българинът реализира 7 от 8 стрелби от игра, като бе 6 от 6 при  опитите за 2 точки. Той добави 5 борби, 2 откраднати топки и приключи с коефициент на полезност от 21.

Везенков направи рано 2 нарушения, но преди да напусне реализира кош, а освен това бе и фаулиран. Домакините натиснаха и дръпнаха с 22:6 в средата на първата част, като центърът Мустафа Фал бе реализирал 9 точки.

На практика интригата приключи още след първата четвърт, която завърши при 38:13, като за периода домакините реализираха 14 от 18 стрелби от игра, в това число 6 от 8 от тройката.

Олимпиакос запази контрола до почивката, след което обаче Детелините стартираха силно в третата четвърт и се доближиха до 46:60. Тройка, открадната топка и забивка от Везенков обаче, отново вдигнаха разликата до 67:48, а преди последния период предимството на домакините бе 78:51, като Везенков реализира 9 точки през периода.

В последната четвърт двубоят се доиграваше. Костас Слукас също вкара 16 точки за победителите, а по 13 добавиха Мустафа Фал и Хасан Мартин. Олимпиакос доминираше почти във всяко едно отношение и подобри баланса си до 18-10, като продължава да преследва третия в класирането Олимпия Милано, който е с показатели от 18-9.